Półkolonie i obozy dla dzieci
kurs języka hiszpańskiego hiszpański Olsztyn

JĘZYK NORWESKI w Olsztynie!

DLACZEGO WARTO ZNAĆ JĘZYK NORWESKI?

·        W porównaniu z innymi językami skandynawskimi, norweski należy do tych łatwiejszych. Gramatyka jest dużo prostsza niż w szwedzkim, a wymowa prostsza niż w duńskim.

·        Posługując się językiem norweskim będziesz mógł porozumieć się ze Szwedem a także zrozumie Cię Duńczyk. Podobieństwo między tymi językami jest większe niż między polskim a czeskim.

·        Język norweski nie odbiega wielce pod względem trudności od języka hiszpańskiego czy angielskiego. Początkowo wymowa wydaje się skomplikowana ale w rzeczywistości jest do opanowania w szybkim tempie.

·        Znajomość języka norweskiego daje możliwość znalezienia zatrudnienia w Norwegii. Obcokrajowcy tam mieszkający, posługujący się jedynie angielskim mają już mniejsze szanse na zdobycie dobrej pracy.

 ·        Jedne z najwyższych zarobków na świecie są właśnie w Norwegii. Oslo jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Europie oraz jednym z najdroższych na całym świecie. Zarabiając tutaj będzie Cię stać na spełnianie swoich marzeń.

·        Norwegia słynie z niepowtarzalnej przyrody – fiordy, czyste wody, piękne góry. A znajomość norweskiego zdecydowanie umożliwi poznanie dorobku tego kraju, przyjaznej atmosfery oraz serdeczności mieszkańców.

·        Amatorzy sztuki przeżyją niezapomniane chwile oglądając zachód słońca właśnie w Norwegii - zachód słońca przypominający ten z obrazu „Krzyk” Edwarda Muncha. Zobaczą również aktualnie najdroższy obraz na świecie w Nasjonalgalleriet.

·         Podróżowanie z Polski do Norwegii również nie jest problemem. Bilety lotnicze są niedrogie a czas lotu ze Szczecina lub Gdańska do Oslo jest znacznie krótszy niż dostanie się z tych miast do naszej stolicy.

·         Uważa się iżNorwegia to najlepszy kraj do życia. Według badań ONZ, wskaźnik rozwoju społecznego jest najwyższy na świecie właśnie w tym kraju.


                              ZACHĘCAMY DO NAUKI!

 

          Również u nas: język hiszpański oraz język portugalski